fbpx

İç Mekan Tasarımı İştah Açabilir mi?

İç Mekan Tasarımı İştah Açabilir mi?

İç Mekan Tasarımı İştah Açabilir mi?

İç mekan tasarımı, renkleri ve dekorasyonu restoran tercihinizi etkiler mi? yada bir mekan tat alma hissini nasıl etkiler? Aslında duyularımızı çok hafife alıyoruz. 

Restoranlarda bu soruların cevabını somut bir şekilde görebiliriz. Öncelikle bir restoranın atmosferi, restoranın yemekleri hakkında bir beklenti kurmanızı, hatta onlardan aldığınız tadı farklı algılayabilmenizi, yemekten keyif almanızı ve yemeği unutulmaz kılmayı sağlayabilir. Tıpkı karın doyurmak için yemek yemekle zevkini çıkararak yemek yemek arasındaki büyük fark gibi.

Müşterilerin memnun kalacağı bir restoran deneyimi için iyi yemekler ve kaliteli servis kadar restoranın tasarımı ve atmosferi de önemli faktörlerdir. Örneğin; rahatlatıcı bir ortamda bulunan bir insanın sakinleşip stresten arınmış bir hale bürünmesi yemeğini yerken daha rahat ve odaklanmış olmasını sağlayabilir. Aynı şekilde rahatsız edici ve ideal olmayan bir ortamda bulunan birisi zaten dışarıdan gelen etkiler nedeniyle daha gergin ve memnuniyetsiz olacağından yemekten aldığı zevk normalde alacağından çok daha düşük olabilir.

İyi bir kat planı restoranın başarısında belirleyici faktörlerdendir. Ancak, mükemmel bir kat düzeni oluşturmak için her zaman için geçerli, kesin bir kural yoktur. Restoranınızın ideal kat planı yerel bölgenin demografik özelliklerine, restoran konseptine ve alan sınırlamalarına bağlı olarak değişlik gösterebilir.

İç mekan tasarımında zevk ve önceliklerinizi, markanızı yansıtacak modern iç mimari tarz ve öğeleri belirlerken, ARTB Mimarlık ekibi tarafından 3 Boyutlu Görselleştirme ile hazırlanan örnek tasarım ve fikir yazılarından faydalanabilirsiniz. Mağaza, ofis, firma ve evinizin her detayı hakkında ilham verecek iç mimar fikirleri ARTB Projelerine göz atarak bulabilirsiniz.

ART B Mimarlık bünyesinde farklı sektörlere hitap eden bütünsel çözümler sunan seçenekleri, kendi sektörünüze göre kişiselleştirmek için yeni nesil mimari çözümler sunmaktadır. Mimari AnimasyonUygulama ve İnşaatKonsept Tasarım ve daha fazlası için projelerimize göz atabilirsiniz.Şimdi Ara
WhatsApp
Projeler
Bul