fbpx

İç Mekan Tasarımında Country Tarzı

İç Mekan Tasarımında Country Tarzı

İç Mekan Tasarımında Country Tarzı

İç mekan tasarımında Fransız country tarzı, rustik zarafetin özüdür. Country tarzı, kırsal Fransız evlerinden etkilenen rustik ve zarif dekorun bir karışımı ile karakterizedir. Rahatlatıcı ve bunaltıcı olmayan gösterişsiz zarafeti sayesinde dünyada sıcak karşılanan bir tarzdır.

Avrupa ihtişamını rustik zevklerle harmanlayan bir tasarım stilidir. Popüler tasarım konsepti, sakinleştirici renkler, nazik desenler ve antika unsurlar kullanarak hem cilalı hem de yaşanmış hoş bir çekicilik sağlar. Country tarzını evinize getirmek için şimdi bir proje başlatın.

 

Country estetiği, ultra-modern tarzlarla neredeyse taban tabana zıttır. Bu yaklaşım, görsel olarak ilgi çekici kontrastlar oluşturmak için tek renkli tonlara ve parlak renk parıltılarına bağlı kalmak yerine, tamamen rahatlatıcı ve samimi bir atmosfer oluşturmakla ilgilidir. Bunun en basit yöntemi renk paletindedir. Her alandaki hakim renk oldukça nötr olsa da ten rengi, kremler ve açık sarılar gibi doğal olarak sıcak ve yumuşak renkler kullanılarak country estetiği sağlanıyor.

Görsel güzelliğin yanı sıra kullanışlılık da sunan bir dizi rafine, akıcı tasarımlar olduça önemlidir. Country estetiğinin diğer rustik tiplerden farklı olmasının bir başka yolu da döşemedir. Bu tasarım tarzında rahat minderler önemlidir çünkü konfor ana amaçtır. Tasarımınızın çok sayıda rahat koltuk ve sandalye içermelidir.

Koltuk döşemesinde yada battaniye veya kırlent gibi tekstil ürünlerinde country tarzı çiçekli motifler güzel bir alternatiftir. Dekoratif avizeler, biçimli aynalar, demir dekor parçaları ve devasa duvar saatleri, Fransız country unsurlarından bazılarıdır. Hangi ürünleri seçerseniz seçin, tasarım parçalarınızın geri kalanıyla aynı sıkıntılı görünüme sahip olduklarından emin olun.

İç mekan tasarımında country tarzı zevk ve önceliklerinizi, sizi yansıtacak modern iç mimari tarz ve öğeleri belirlerken, ARTB Mimarlık ekibi tarafından 3 Boyutlu Görselleştirme ile hazırlanan örnek tasarım ve fikir yazılarından faydalanabilirsiniz. Mağaza, ofis, firma ve evinizin her detayı hakkında ilham verecek iç mimar fikirleri ARTB Projelerine göz atarak bulabilirsiniz.

ART B Mimarlık bünyesinde farklı sektörlere hitap eden bütünsel çözümler sunan seçenekleri, kendi sektörünüze göre kişiselleştirmek için yeni nesil mimari çözümler sunmaktadır. Mimari AnimasyonUygulama ve İnşaatKonsept Tasarım ve daha fazlası için projelerimize göz atabilirsiniz.Şimdi Ara
WhatsApp
Projeler
Bul