fbpx

İç Mekan Tasarımında Mutfak Trendleri

İç Mekan Tasarımında Mutfak Trendleri

İç Mekan Tasarımında Mutfak Trendleri

İç mekan tasarımında 2023 trendleri mutfak tasarımlarını da etkiliyor. Şimdi olduğu gibi geleceğin mutfak trendleri de daha dinamik ve davetkar görünüyor.  İç mekan tasarımında 2023 için bilinmesi gereken bu mutfak trendleri, ister tadilat, yenileme veya sadece mevcut alanınızı yeniden düzenlemeyi düşünüyor olun, tasarım süreciniz için ilham kaynağı olabilir.

2023 mutfak trendleri tadilat ve yenilemede de basit, entegre tasarımları tercih etme eğilimindedir. Mutfak iç mekan tasarımı, aile için yeterli oturma alanına sahip konforlu, daha samimi alanlara öncelik vermekte. Ancak geleceğin aile dostu odaları için konfor ve stil arasında bir denge kurmak çok önemlidir. Ek olarak, dört patili aile üyeleri de bir alana sahip olacak. Evcil hayvan besleme istasyonları, modern mutfak adalarına zevkli bir şekilde entegre edilmiştir.

Teknoloji geliştikçe akıllı teknolojinin mutfakta kullanımının artması bekleniyor. Buna sesle etkinleştirilen cihazlar, temassız akıllı musluklar ve akıllı telefonunuz tarafından çalıştırılabilen ve wifi bağlantılı diğer cihazlar dahildir. Akıllı mutfaklar pratik olmalarının yanı sıra zaman ve enerji tasarrufuna da katkıda bulunur. Çünkü cihazların çoğu geleneksel muadillerine göre daha enerji verimlidir.

Yeni ve modern mutfak trendlerinde öne çıkan renkler kum ve çölden ilham alan toprak tonları, royal mavisi, adaçayı yeşili ve nane yeşili gibi tonlar daha ön planda olacak. Şık, geniş döşeme kaplamaları, geleneksel beyaz metro döşeme kaplamalarının ve modaya uygun zellige döşeme kaplamalarının yerini alıyor. Çok sayıda varyasyon olmasına rağmen, kuvars, granit ve mermer döşeme backsplash’leri için popüler seçeneklerdir.

2023 mutfak tasarım trendleri şık minimalizm sunmakta. Ocak veya ada üzerinde ekstra geniş ışık borularının yanı sıra tezgah boyunca devasa pencereler yer alıyor. İyi bir aydınlatma planlamasının iç tasarım üzerinde büyük etkisi vardır. Doğru aydınlatma ile bir alan tamamen değiştirilebilir. Aile dostu bir merkez oluşturmaya çalışırken özel bir masa ve çalışma alanı eklemek idealdir.

 

2023 mutfak tasarım trendlerini uygularken profesyonel bir destek için ART B Mimarlık ekibi tarafından 3 Boyutlu Görselleştirme ile hazırlanan örnek tasarım ve fikir yazılarından faydalanabilirsiniz. Mağaza, ofis, firma ve evinizin her detayı hakkında ilham verecek iç mimar fikirleri için ART B Mimari Projelerine göz atabilirsiniz.

ART B Mimarlık Ofisi bünyesinde bulunan Mimarİç Mimarİnşaat Mühendisi ve gelişmiş teknolojik donanımı sayesinde, farklı sektörlere hitap eden bütünsel yeni nesil mimari tasarım ve uygulama çözümleri sunmaktadır. Mimari Görselleştirme, Uygulama ve İnşaat, Konsept Tasarım ve daha fazlası için projelerimize göz atabilirsiniz.

 Şimdi Ara
WhatsApp
Projeler
Bul