fbpx

Ofis Tasarımının Marka Değerine Katkısı

Ofis Tasarımının Marka Değerine Katkısı

Ofis Tasarımının Marka Değerine Katkısı

Her işletmenin ofisi o işletmenin en güçlü kalesi ve vitrinidir. Ofislerin başlıca amacı markalaşmak ve marka değerine sahip olmak. Müşterilerine güvenli ve kaliteli iletişim kurmak, ulaşılamamış kitlelere erişmektir. Rakip firmalar arasından kolayca sıyrılmak asıl hedeftir. Ofis tasarımının marka değerine katkısı bu noktada çok önemlidir. Ofis tasarımında ise markanın mesajını müşterilere iletmekte yardımcı olan en önemli faktörlerdendir. Markanın değer ve ilkelerini doğru ve seçkin şekilde yansıtmak lüks değil ihtiyaç haline geldi.

 

Gelişen teknoloji ile birlikte ofisler artık bundan on yıl önce göründüklerinden çok farklılar. Modern dünyanın getirdikleriyle ofis hayatı ve anlayışı sürekli bir devinim halindeyken, ofislerin hala aynı tasarlanması düşünülemez. Facebook, Microsoft ve Google gibi büyük markalar ofislerine oyun parkları, hatta küçük çiftlikler bile koyarak inanılmaz ofis tasarımlarını hayata geçiriyorlar. Bununla birlikte iş ortamında sosyalleşme ve grup çalışması faktörleri yeni bir boyut kazanıyor. Ancak fonksiyonel, konforlu ve markaları temsil eden ofis alanları yaratmak için bu kadar büyük kaynaklara gerek yok. Kaliteli bir ofis deneyiminin anahtarı, hem çalışanlar hem de müşteriler için önemli olan elementlerin farkında olmanın altında yatıyor.

 

Ofis alanı, ziyaretçilere firmanın hikayesini, vizyonu anlatır, duruşu hakkında fikir vermeye yardımcı olur ve markanın özünü kavramasına olanak tanır. Ancak bunun için duvara koyulan bir logodan çok daha fazlası gerekir; markanın kişiliği ve karakterini en doğru şekilde yansıtmanın yolu, ofis ortamını bir bütün olarak algılamaktan geçer.

 

Tıpkı mağazaların iç mekan tasarımlarını ve vitrinini, ürünlerini sattıkları markanın konseptine uygun, tüketiciler için çekici hale getirmeleri gibi; ofis tasarımı da buna benzer bir amaç güder, ancak bunu daha incelikli yollardan yapar. Ofis tasarımı, müşterilere markayı sahiplendiğinizi, kaliteli hizmet sunacak güvenilir bir işletme olduğunuzu anlatmanın bir yoludur.

 

Ofis tasarımın da tarz zevk ve önceliklerinizi, sizi yansıtacak modern iç mimari tarz ve öğeleri belirlerken, ART B Mimarlık ekibi tarafından 3 Boyutlu Görselleştirme ile hazırlanan örnek tasarım ve fikir yazılarından faydalanabilirsiniz. Mağaza, ofis, firma ve evinizin her detayı hakkında ilham verecek iç mimar fikirleri için ART B Mimari Projelerine göz atabilirsiniz.

ART B Mimarlık Ofisi bünyesinde bulunan Mimar, İç Mimar, İnşaat Mühendisi ve gelişmiş teknolojik donanımı sayesinde, farklı sektörlere hitap eden bütünsel yeni nesil mimari tasarım ve uygulama çözümleri sunmaktadır. Mimari GörselleştirmeUygulama ve İnşaat, Konsept Tasarım ve daha fazlası için projelerimize göz atabilirsiniz.

 

 Şimdi Ara
WhatsApp
Projeler
Bul